دوستک

نرم افزار حسابداری چه کمکی به سازمان شما می کند؟ - دوستک

نرم افزار حسابداری چه کمکی به سازمان شما می کند؟

شرکت ها و سازمان ها برای انجام تمام محاسبات امور جاری و تخصصی حسابداری نیاز به استفاده از نرم افزارهای جامع دارند. این نرم ‌افزارها به راحتی و در سریع ترین زمان با بررسی صورت حساب های مالی و عملیات حسابداری اطلاع جامعی از وضعیت مالی شرکت و سازمان به مدیران ارائه می دهند. نرم افزار ها تلاش می کنند که به شکل دیجیتال تمام امکانات و صورت حساب های مالی را در اختیار حسابدار قرار دهند.

در عین حال استفاده از نرم افزارهای حسابداری با وجود استانداردهای نهادهای نظارتی و مالیاتی مدیران را در انجام عملیات گزارش ها صورتحساب ها و بررسی اسناد مالی یاری می کنند. هدف اصلی از طراحی و ساخت نرم افزارهای حسابداری بالا بردن دقت سرعت ساماندهی صورتحساب ها و نظم دادن به معاملات در کسب و کار است. در گذشته استفاده از سیستم های دستی و نیروی انسانی جوابگوی نیازها برای انجام امور حسابداری بوده است. با این وجود با گسترش تکنولوژی و ایجاد شرکت ها و سازمان های بزرگ نیاز به نرم افزار حسابداری با قدرت بالا حس می ‌شد.

 

 اهمیت استفاده از نرم افزار حسابداری

اهمیت استفاده از نرم افزار حسابداری

شرکت های تولیدی برای انجام عملیات های مختلفی مانند مدیریت انبار، بررسی صورت های مالی، نحوه پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان، حسابداری انبار، برنامه ریزی تولید، حسابداری فروش و مدیریت زنجیره تامین نیاز به استفاده از نرم‌ افزار حسابداری جامع خواهند داشت. علاوه بر این استفاده از نرم ‌افزار حسابداری کاربردها و قابلیت‌ های دیگری برای مدیران کسب و کارها در پی خواهد داشت.

شرکت ها و سازمان های بزرگ برای افزایش سرعت فرآیند حسابداری نیاز به استفاده از نرم افزار دارند. نرم افزار با بهره مندی از الگوریتم هایی و با کمک رایانه در سریع ترین زمان محاسبات را انجام داده و اطلاعات جامعی از امور مالی در اختیار مدیران قرار می دهد.

علاوه بر این نرم افزار صورت های مالی با وجود سرعت بالا دقت بیشتری در محاسبات نسبت به محاسبات دستی خواهد داشت. ماهرترین حسابدار نیز ممکن است با چند بار محاسبه مشکلاتی در خروجی عملیات داشته باشد. اهمیت نرم افزار حسابداری به گونه ای بوده که سازمان های نظارتی مانند اداره مالیات تاکید بر استفاده از نرم افزارهای دقیق حسابداری دارند. ما در این مجموعه با طراحی نرم افزار حسابداری تمام نیازهای شما را در این حیطه پاسخگو خواهیم بود. نرم افزار طراحی شده توسط ما انواع خدمات مانند کمک به مدیریت انبارداری، مدیریت منابع انسانی، مدیریت زنجیره تامین، حسابداری تولید، حسابداری فروش و خدمات دیگر را ارائه می دهد.

نرم افزار حسابداری و مالی چیست؟

این نرم افزار به عنوان قلب فرآیند مالی می باشد و باید طوری طراحی شود که قابل استفاده در هر نوع شرکتی از قبیل بازرگانی ، خدماتی ، پیمانکاری ، تولیدی و … باشد. نرم افزار مالی و حسابداری به شما این امکان را می دهد که وقتی به طور مثال فاکتور خرید کالایی را ثبت می کنید نرم افزار سند حسابداری آن را صادر کرده و در حساب های خرید کالا و شخصی که از او خرید شده ثبت می کند و به طور اتوماتیک تعداد و قیمت کالای خریداری شده و موجودی انبار را چک می کند . سپس در قسمت پرداخت سیستم به طور اتوماتیک چک و یا جه پرداخت شده را در سیستم ثیت می کند و گزاشات مالی را به روز می کند و در اختیار مسئول مربوطه قرار می دهد.

این سیستم برای کارایی درست و مناسب احتیاج به نرم افزار مدیریت انبار دارد که تمام کارایی هایی که ذکر شد به صورت اتوماتیک انجام پذیرد . زیرا در صورت نبود نرم افزار اطلاعات مربوط به قسمت انبار باید به صورت دستی انجام شود که در این صورت در کار نرم افزار حسابداری خلل ایجاد می شود و عملا نمی توان از آن استفاده کرد .

بسیاری از نرم افزار های حسابداری فقط برای صدور فاکتور برای مشتری و کنترل موجودی صندوق و کالای موجود در انبار ساخته شده است و مناسب و استاندارد برای دفاتر قانونی و حسابداری دوطرفه نمی باشد . به این نرم افزار مدل بازاری یا فروشگاهی میگویند . اما برخی از آن ها دارای دفاتر قانونی و استاندارد دو طرفه بوده که می توان هم با دید بازاری و هم حسابداری از آن استفاده کرد .

کسانی که از این نرم افزار ها استفاده میکنند به ۳ گروه تقسیم می شوند :

۱. کارخانه ها ، ادارات و …

۲. شرکت ها ، کارگاه ها و …

۳. فروشگاه ها ، مغازه ها و …

اهمیت مدیریت انبار

در کارخانجات و شرکت های تولیدی مدیریت انبار از مهمترین کارها برای مدیران خواهد بود. برای آگاهی از وضعیت انبار، تولید و ارسال هر چه بهتر کالا شما باید اطلاعات جامعی از موجودی انبار، کیفیت کالاهای تولید شده، تعداد کالای تولید شده، زمان ساخته شدن و تعداد درخواست ها داشته باشید. این اطلاعات با استفاده از نرم افزار مدیریت انبار به راحتی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در گذشته و به روش سنتی انبارداری با کمک افراد به روش‌های گوناگون انجام می شد. با این وجود مدیریت انبار به این روش مشکلاتی برای مدیران کارخانه ها در پی داشت ایجاد خطاهای متعدد و طولانی شدن زمان بررسی علاوه بر این پرداخت هزینه بالا به افراد از مشکلات این حوزه بوده است.

 

 مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت انبار

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت انبار

پیشرفت تکنولوژی و طراحی نرم ‌افزار مدیریت انبار موجب شده که شما از مزایای ویژه ‌ای جهت انبارداری بهره مند شوید. از مزایای استفاده از این نرم افزار می توان به بروز نگه داشتن اطلاعات موجودی کالا اشاره کرد. شما در سریعترین زمان می توانید از موجودی کالا در انبار آگاهی یافته و اطلاعات دقیقی از تعداد مواد و کالا و همچنین موجودی مبلغی داشته باشید.

در کارخانجات چند شعبه ای، شما نیاز به اطلاعات و پشتیبانی از عملیات شعبه های مختلف خواهید داشت. این شعبه ها ممکن است در مناطق مختلف جغرافیایی تاسیس شده و در فاصله دور از شما قرار داشته باشند. به همین منظور نرم افزار مدیریت انبار به شما کمک می کند تا اطلاعات جامع و کاملی از موجودی کالا در هر شعبه به دست آورید.

از امکانات و ویژگی ‌های دیگر نرم افزار مدیریت انبار می ‌توان به قابلیت کد گذاری اتوماتیک کالا، امکان ثبت قیمت اسناد، پشتیبانی کامل از کارهای مشابه و جایگزین، امکان ارائه گزارش خرید و فروش فصلی، امکان زمانبندی برای انجام عملیات و مزایای دیگری اشاره کرد. نرم افزار ارائه شده توسط ما به خوبی شما را در مدیریت انبار یاری می کند.

نرم افزار حقوق و دستمزد

بسیاری از کارخانجات و شرکت های خدماتی بخش زیادی از هزینه‌ های خود را صرف پرداخت دستمزد و حقوق می ‌کنند. با این وجود نحوه محاسبه حقوق و دستمزد کارکنان بر اساس قوانین و دستورالعمل ها خواهد بود. استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد با انعطاف پذیری بالا به مدیران کمک می کند که به طور دقیق دستمزد کارکنان را بررسی و پرداخت کنند. این نرم ‌افزارها تحول عظیمی در گزارش های سود و زیان و میزان پرداخت حقوق و دستمزد به کارکنان ایجاد کرده ‌اند.

محاسبات حقوق و دستمزد کارکنان کارخانجات و شرکت های تولیدی بر اساس پارامترهای متنوع و دستورالعمل های سازمان هایی مانند اداره مالیات و بیمه انجام می گیرد. با استفاده از روش سنتی برای این محاسبه امکان بروز خطای انسانی و عدم محاسبه دقیق حقوق همواره وجود خواهد داشت.

مزایای استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد

 

مزایای استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد

استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد برای و مدیران و مسئولین امور مالی کارخانجات و شرکت ها مزایایی در پی خواهد داشت. نرم افزار حقوق و دستمزد به شما کمک می کند تا با محاسبه آسان و سریع میزان دستمزد بتوانید آگاهی کامل از پرداختی خود به کارکنان داشته باشید. علاوه بر این استفاده از نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزد به شما کمک می کند که با رفع عملیات های غیر ضروری در یک پروسه سریع دستمزد کارکنان را پرداخت کنید.

انجام محاسبات ریاضی برای پرداخت حقوق و دستمزد دشواری ‌هایی داشته است. با این وجود استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد به راحتی تمامی محاسبات را انجام داده و بدون خطا خروجی را برای شما اعلام می کند. ما با طراحی و ساخت نرم افزار دریافت و پرداخت جامع خدمات متنوعی برای شما در انجام عملیاتی مانند پرداخت حقوق و دستمزد، مدیریت انبار، مدیریت انبارداری و سایر نیازهای حوزه حسابداری ارائه خواهیم داد.

 

نرم افزار حسابداری مالی

مفهوم حسابداری مالی فرایند  به معنی ثبت، ساده سازی و مدیریت هزاران تبادل مالی در یک سازمان است و صورت دقیقی از وضعیت مالی و عملکرد یک سازمان را نشان می دهد.

انجام عملیات های حسابداری و امور مالی امروزه در همه ی سازمان ها و کسب و کارهای اقتصادی اعم از کوچک یا بزرگ یک تخصص است. روند عملیات و تبادلات مالی در سازمان ها بایستی از قوانین و اصول خاصی پیروی کند. فرقی نمی‌کند که این بنگاه‌های اقتصادی از چه نوعی هستند. به صورت موقت یا دائمی، تولیدی یا صنعتی و پیمانکاری یا بازرگانی. امور حسابداری مالی و سایر عملیات مالی باید تحت نظارت کادری مجرب و متبحر انجام شود.

حسابداری مالی آن قسمتی  از حرفه‌ی حسابداری است که در شرکت‌های بازرگانی، تجاری و خدماتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اطلاعات مالی را در قالب ترازنامه و صورت‌های سود و زیان به سازمان ها ارائه می‌دهد. این اطلاعات برای گزارش‌دهی به سهامداران، سازمان‌های دولتی و ناظران جمع‌آوری، تحلیل و ارائه می‌شوند.

انجام همه این وظایف سنگین و محاسبات بسیار پیچیده ریاضیاتی کار بسیار سخت و دشواری است. متخصصان حسابداری و امور مالی به هراندازه ای هم که متخصص و متبحر باشند، زمان لازم برای انجام همه این کارها را در اختیار ندارند.

نرم افزارهای حسابداری مالی به عنوان یک ابزار کمکی، به نوعی دستیار و یاری رسان متخصصان و کارشناسان قسمت حسابداری سازمان ها و ناجی مدیران سازمان ها هستند.

نرم افزارهای حسابداری مالی، صرفه جویی در زمان و صرفه جویی در هزینه ها را به ارمغان می‌آورند. صرفه جویی در زمان و صرفه جویی در هزینه ها به معنای پیشرفت و توسعه سازمان است.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که به کارگیری نرم افزارهای حسابداری مالی، نقش مهمی در پیشرفت و توسعه یک کسب و کار دارند.

 

 

برگرفته از وب سایت شرکت طرح اندیشان پویا با ۱۸ سال سابقه درخشان در صنعت نرم افزارهای مالی ایران به آدرس اینترنتی پویا سافت https://puyasoft.com/

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.